Dodany: 2014-04-10 14:52:18

Wentylacja mechanicznaWażne instalacje w domu? Wiadomo, elektryczna, kanalizacyjna i oczywiście wentylacyjna. Jakoś się o nich nie myśli na co dzień, ale już w czasie budowy domu albo remontu, ten temat pojawia się jako jeden z najważniejszych. Jednym z nowoczesnych rozwiązań w tym temacie, jest wentylacja mechaniczna. Czym dokładnie jest?

 

Generalnie wentylacja mechaniczna to typ wentylacji, która jest mechaniczna. Jest przeciwieństwem wentylacji grawitacyjnej, którą pewnie większość ludzi ma w domu. Kiedy wentylacja grawitacyjna działa całkowicie dzięki naturalnym zjawiskom, wentylacja mechaniczna działa dzięki urządzeniom mechanicznym. Jest to system wentylatorów, które wymuszają prawidłowy przepływ powietrza w domu.

 

Nie wykorzystuje on naturalnych zjawiska, ale jest napędzany na prąd. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie ze względu na to, że wentylacja mechaniczna nie jest zależna od warunków atmosferycznych i przepływ powietrza w domu zawsze można wymusić i sobie ustalić. Nie jesteśmy już więcej uzależnieni od zjawisk pogodowych i powietrze w domu zawsze jest świeże..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Wentylacja mechaniczna
Nick: