Dodany: 2014-04-22 14:56:45

 

Chyba nikt nie ma dziś wątpliwości, że warto inwestować w odnawialny źródła energii. Nie tylko dlatego, że są one bardziej przyjazne środowisku i ratują nas przed nieuchronnym wyczerpaniem tradycyjnych źródeł. Również dlatego, że są bardzo opłacalne i wydajne. Tak jest również w przypadku kolektorów pionowych i pompy ciepla olsztyn.

 

Na czym dokładnie polega działanie tych kolektorów i pompy ciepla olsztyn? Oczywiście na wykorzystaniu energii geotermicznej, która znajduje się tuż pod nami – w ziemi. Dokładnie rzecz biorąc, jest to ciepło, które jest generowane w skorupie ziemskiej i w niewielkim stopniu również z ciepła docierającego do ziemi ze Słońca.

 

Oczywiście nie wszędzie można wykorzystywać kolektory pionowe i pompy ciepla olsztyn. Wszystko zależy od gruntu i otoczenia oraz oczywiście tego, co ewentualnie znajduje się na głębokości osiemdziesięciu metrów pod gruntem naszego domu – bo na takiej właśnie głębokości umieszcza się kolektory pionowe. Jak więc widać, jest to dość skomplikowana instalacja, ale na pewno bardzo opłacalna..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kolektory pionowe - uzyskiwanie ciepła
Nick: