Dodany: 2014-04-11 11:49:18

 

Wentylacja mechaniczna z rekuperacją Często się ostatnio mówi o tym, żeby tradycyjną wentylację grawitację zastępować wentylacja mechaniczna. Dla niewtajemniczonych, to pewnie zupełnie nieznane pojęcia, ale naprawdę warto się im przyjrzeć. Może to mieć spory wpływ na codzienne życie. Jeśli już mowa o wentylacja mechaniczna, to warto przyjrzeć się jej wersji z rekuperacją.

 

O co chodzi w wentylacja mechaniczna z rekuperacją? O to, żeby powietrze, które jest zasysane do domu ogrzewać powietrzem wypychanym z pomieszczeń. Nie brzmi to pewnie zbyt efektowanie, ale to naprawdę bardzo sprawny system, który pozwala zaoszczędzić nawet do dwudziestu procent wydatków na ogrzewanie mieszkania. To już pewnie brzmi znacznie lepiej i bardziej zachęcająco.

 

Taki rekuperator do wentylacja mechaniczna jest jednak dość drogim urządzeniem i może kosztować nawet dziesięć tysięcy złotych. Ale nie ma się co przerażać. Wystarczy przeliczyć sobie oszczędności na ogrzewaniu na przestrzeni dziesięciu lat i nagle okaże się, że to się jednak opłaca. Może więc warto zainwestować w takie rozwiązanie?.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Wentylacja mechaniczna z rekuperacją
Nick: