Dodany: 2014-04-23 14:39:42

 

Opłacalność grzania pompą ciepłaChyba każdy wie, jak drogie jest ogrzewanie domu. Duża powierzchnia, to duże koszty ocieplania i ogrzewania. Zmora osób, które budują sobie naprawdę duże domy. Jednak nie musi tak przecież być. Jeśli zamiast w tradycyjną instalację, zainwestujemy w instalację czerpiącą energię z odnawialnych źródeł i pompy ciepla olsztyn.

 

A czy tego rodzaju ogrzewanie z pompy ciepla olsztyn jest w ogóle opłacalne? To pytanie ma tylko jedną odpowiedź – jak najbardziej. Oczywiście sama instalacja pompy ciepla olsztyn jest droga i jest to spory wydatek, nie ma co ukrywać. Może nawet kosztować około osiemdziesięciu tysięcy złotych.

 

Chyba każdy przyzna, że to sporo. Jednak inwestycja jak najbardziej się opłaca, ponieważ jej koszt zwraca się średnio w ciągu sześciu lat. Po tym czasie już tylko oszczędzamy, ponieważ aż siedemdziesiąt pięć procent energii dla domu pobieramy właśnie z tego źródła, jedynie pozostałe dwadzieścia pięć, to prąd. Jest to bardzo dobra inwestycja na lata, której na pewno nikt nie pożałuje..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Opłacalność grzania pompą ciepła
Nick: