Dodany: 2014-04-11 11:05:27

 

Wady wentylacji mechanicznejWentylacja w domu – kto by się o to martwił. Po prostu jest i tyle. Zazwyczaj ludzie nie zastanawiają się nad tym, w jaki sposób funkcjonuje i na jakiej zasadzie. Ważne, że jest sprawna. Jednak takiej wolności nie mają osoby, które zainstalowały u siebie wentylacja mechaniczna. One muszą stale martwić się o to, czy aby na pewno jest sprawna i czy włączyli ją na odpowiedni program.

 

Taka wentylacja mechaniczna ma sporo wad. Jak jest największa? Oczywiście cena. Zamontowanie takiej instalacji to nie jest koszt tysiąca złotych, ale raczej kilkunastu tysięcy. Przede wszystkim cena instalacji sieci przewodów wentylacyjnych to koszt od dwóch, do nawet czterech tysięcy złotych. To sporo.

 

Poza tym, taka wentylacja mechaniczna może ulegać awariom, a przy wentylacji grawitacyjnej nie trzeba się tym w ogóle martwić. No i trzeba też pamiętać o tym, żeby taką wentylacja mechaniczna ustawić odpowiednio i pilnować jej regulacji. To dodatkowy kłopot na głowie, podczas gdy przy wentylacji grawitacyjnej wszystko dzieje się samoistnie, pod wpływem działania warunków atmosferycznych..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Wady wentylacji mechanicznej
Nick: