Dodany: 2014-04-14 12:09:14

 

Systemy wentylacji mechanicznej – podziałPewnie wentylacja mechaniczna to rzecz, nad którą niewiele osób w ogóle się zastanawia. Większość z nas po prostu ufa tradycyjnym rozwiązaniom i nie chce martwić się o to, czy są one tak naprawdę skuteczne. A warto pochylić się nad tym problemem, bo może to mieć spory wpływ na codzienne życie.

 

Jeśli chodzi o wentylacja mechaniczna, to może wyróżnić kilka rodzajów instalacji. Przede wszystkim, jest wentylacja mechaniczna nawiewna, która polega na tym, że powietrze do pomieszczeń wtłaczane jest dzięki funkcjonowaniu wentylatorów, a usuwane dzięki naturalnie wytworzonemu podciśnieniu, które wypycha je na dwór.

Dalej jest wentylacja mechaniczna wywiewna, która działa dokładnie odwrotnie. Powietrze wytłaczane jest z domu za pomocą wentylatorów, a zasysa się naturalnie, pod wpływem ciśnienia, przez naturalne nieszczelności albo specjalnie wykonane otwory.

Na koniec połączenie dwóch powyższych – wentylacja nawiewno-wywiewna, w którym powietrze jest kontrolowane przez wentylatory w obie strony – przy zasysaniu i wytłaczaniu z domu..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Systemy wentylacji mechanicznej – podział
Nick: