Dodany: 2014-04-11 12:13:55

 

Wentylacja mechaniczna wywiewna Chyba nie każdy zdaje sobie w ogóle sprawę z tego, jak ważna w jego domu jest wentylacja mechaniczna. Nie myślimy o tym na co dzień i nie przejmujemy, chociaż od tego przecież może zależeć nasze samopoczucie, a czasami nawet nasze zdrowie i życie. Wszystko zależy od tego, jak obsługujemy się z taką instalacją. Jedną z wersji wentylacja mechaniczna jest wentylacja wywiewna. Na czym ona dokładnie polega?

 

Żeby zrozumieć sposób działania wentylacji wywiewnej, trzeba w ogóle zrozumieć działanie wentylacja mechaniczna. Ta ostatnia polega po prostu na wykorzystaniu systemu wentylatorów do wentylowania mieszkania albo domu. Jest przeciwieństwem wentylacji grawitacyjnej. Jeśli zaś chodzi o wentylacja mechaniczna wywiewną, to polega ona na tym, ze powietrze z pomieszczeń jest usuwane z pomocą specjalnych wentylatorów wyciągowych.

 

Jeśli zaś chodzi o dopływ powietrza do wnętrza domu, to odbywa się ono samoistnie, poprzez nieszczelności albo specjalne otwory. Jak to się dzieje? Poprzez intensywne odsysanie powietrza z pomieszczeń, wytwarza się ciśnienie, które wtłacza świeże powietrze do domu..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Wentylacja mechaniczna wywiewna
Nick: