Dodany: 2014-04-11 10:36:10

Wentylacja mechaniczna - zaletyŚwieże powietrze w domu, to niezwykle istotna sprawa. Jeśli ktoś ma już dość ciągłego otwierania okien i tego, że musi o tym pamiętać i kontrolować wentylację grawitacyjną, idealnym rozwiązaniem będzie wentylacja mechaniczna. Ma ona sporo zalet i w porównaniu z tradycyjnym modelem, sprawdza się doskonale.

 

Przede wszystkim wentylacja mechaniczna działa niezależnie od warunków atmosferycznych. Oznacza to, że nie interesuje nas wiatr ani ciśnienie na dworze, bo zawsze mamy świeże powietrze w domu. Wystarczy jeden ruch i możemy przyspieszyć wymianę tego powietrza w domu, albo nieco ją zwolnić. Wszystko zależy od nas. Poza tym, oprócz ruchu powietrza, możemy wymusić jego filtrowanie.

 

To niezwykle przydatna funkcja szczególnie dla osób z uczuleniem, które w swoim domu chcą być wolna od alergenów. Do tego, oprócz filtrowania, można jeszcze ogrzewać powietrze. Wystarczy, że do instalacji dokupi się rekuperator, dzięki któremu powietrze wypychane na zewnątrz ogrzewa powietrze zasysane do wnętrza domu..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Wentylacja mechaniczna - zalety
Nick: