Dodany: 2014-04-22 14:43:50

Skały jako źródło ciepłaAlternatywne źródła pozyskiwania energii, to jeden z priorytetów zarówno wśród państwa, jak i pojedynczych osób. Każdy powinien być zainteresowany tym tematem, ponieważ taka energia jest nie tylko przyjazna dla środowiska, ale również oszczędna i pozwala płacić mniej. Dlatego nieustannie szukamy takich źródeł, wykorzystując do ogrzewania najnowszą technologię, taką, jak znajdziemy chociażby w pompy ciepla olsztyn.

 

Może nie każdy wie, ale z pomocą pompy ciepla olsztyn, ciepło można otrzymywać również ze skał. To bardzo ciekawe zjawisko, chociaż nie wykorzystuje się go raczej do ogrzewania domów. Dlaczego? Ponieważ jest to bardzo droga inwestycja, która opłaca się jedynie dużym firmom, działającym na skalę przemysłową.

Takie ogrzewanie wykorzystujące skały polega na wykorzystaniu energii zgromadzonej w kałach nie przepuszczających wody – przykładowo w granicie. Takie skały muszą występować na dużych głębokościach – 5000 metrów i muszą być przykryte skałami nieprzepuszczającymi ciepła. Poprzez wpompowanie tam wody i wykorzystanie pompy ciepla olsztyn, przejmuje się to ciepło..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Skały jako źródło ciepła
Nick: