Dodany: 2014-04-11 12:42:47

 

Energooszczędność wentylacji mechanicznejW każdym domu przewidziane jest zastosowanie odpowiedniej wentylacji. Zazwyczaj ludzie decydują się na wentylację grawitacyjną, bo jest najprostsza, nie trzeba martwić się o jej funkcjonalność i działa bez względu na to, czy zapłacimy za prąd. Innym, popularnym rozwiązaniem jest wentylacja mechaniczna. Jednak czy ona również opłaca się pod względem ekonomicznym?

 

Generalnie opłacalność w przypadku wentylacja mechaniczna, jest największym problemem. Jest to przecież instalacja działająca na prąd. Oznacza to, że przez cały czas pobiera niewielkie ilości prądu. Ciężko w takiej sytuacji powiedzieć, że wentylacja mechaniczna energooszczędna. Co innego, jeśli mamy w domu ogrzewanie na prąd. W takiej sytuacji może to się opłacić. Dlaczego?

 

Ponieważ wentylacja mechaniczna, oprócz tego, że podnosi rachunki za prąd o około dwieście złotych rocznie, to obniża wykorzystanie ogrzewania o nawet dwadzieścia procent. To bardzo dużo w skali roku, szczególnie jeśli wziąć pod uwagę nasze polskie zimy i średnią roczną temperaturę, która przecież nie powala.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Energooszczędność wentylacji mechanicznej
Nick: