Dodany: 2014-04-11 10:21:19

 

Czy wentylacja mechaniczna różni się od grawitacyjnej Dbając o to, żeby w naszym domu wszystko funkcjonowało, jak należy, trzeba pamiętać o wszystkich szczegółach przy remoncie domu. Wydawałoby się, że najważniejsze jest zadbanie o meble, malowanie i kafelki, jednak nie jest to najważniejsza część remontu. Trzeba zadbać o prawidłowe działanie wszystkich instalacji. A przede wszystkim wentylacja mechaniczna.

 

A czym różni się wentylacja mechaniczna od grawitacyjnej? Właściwie wszystkich, oprócz przeznaczenia. Wentylacja grawitacyjna działa na zasadzie naturalnych różnic ciśnienia. Jeśli zaś chodzi o wentylacja mechaniczna, to działa ona dzięki wentylatorom, które wtłaczają świeże powietrze do domu i wyprowadzają z niego powietrze zużyte.

 

Wentylacja mechaniczna różni się więc tym, ze do działania potrzebny jest jej prąd. Poza tym, nie jest zależna od warunków atmosferycznych, jak wentylacja grawitacyjna. Można więc sterowac przepływem powietrza w domu i dzięki temu mieć zawsze świeże, bez konieczności otwierania okien. To bardzo duży komfort..

Nick: