Dodany: 2014-04-23 14:20:52

 

Koszt pomp ciepłaProekologiczne systemy cieplne w domach jednorodzinnych są jak najbardziej wskazane. Nie tylko dlatego, że chronią środowisko, ale również dlatego, że pozwalają nam zaoszczędzić na rachunkach. Jest to spora oszczędność i dlatego koszt zakupu pompy ciepla olsztyn i instalacji zwraca się zazwyczaj już po sześciu latach. To bardzo szybko. Później to już same oszczędności.

 

Ile kosztuje taka pompy ciepla olsztyn? To zależy. Nie można dać jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ wszystko zależy od tego, jaka instalacja nas interesuje, jakiej wielkości mamy dom i jak duże roboty nas czekają? Najtańsze są oczywiście pompy ciepla olsztyn wykorzystujące ciepło z powietrza.

 

Taka instalacja w wersji dla standardowego domu o powierzchni około osiemdziesięciu metrów kwadratowych, kosztuje dwadzieścia pięć – trzydzieści tysięcy złotych. Jednak rozwiązania dla pompy ciepla olsztyn pobierających ciepło z gruntu są już o wiele droższe. Dzieje się tak, ponieważ konieczne jest wykonanie odwiertów i rozkopanie całej działki. Koszt dla domu o powierzchni stu metrów kwadratowych, to aż osiemdziesiąt tysięcy złotych..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Koszt pomp ciepła
Nick: