Dodany: 2014-04-14 12:03:21
 

Zła wentylacjaNiewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest prawidłowo działająca wentylacja mechaniczna. Zazwyczaj w ogóle nie przykładamy do tego wagi i nie martwimy się o to. O to dość poważny błąd, bo od sprawnej wentylacja mechaniczna może naprawdę sporo zależeć.

 

Jakie więc mogą być skutki złej wentylacji w domu? Jest dość sporo. Na początek może grzyby i pleśnie, które doskonale rozwijają się w niewietrzonych i wilgotnych pomieszczeniach. A takie pleśnie są niezwykle niebezpieczne dla zdrowia, a szczególnie dla płuc. Mogą się rozwinąć niebezpieczne choroby, nawet takiej, jak astma.

Poza tym, w wyniku kiepsko działającej wentylacja mechaniczna rozwija się właśnie grzyb na ścianach, oprócz względów zdrowotnych, ma to również swoje konsekwencje estetyczne, a nawet budowlane – głęboko siedzący grzyb, w ostateczności trzeba usuwać wraz z tynkiem. Do tego wszystkiego dochodzi również zdrowie alergików, którzy dużo lepiej poczują się w domu, w którym wentylacja mechaniczna będzie filtrowała i nawilżała powietrze, jakie dostaje się do pomieszczeń..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Zła wentylacja
Nick: