Dodany: 2014-04-22 14:24:09

 

Grunt jako źródło ciepłaW obecnych czasach bardzo ważną rzeczą jest inwestowanie w odnawialne źródła energii. Nie możemy już liczyć na stare sposoby, ponieważ źródła energii wyczerpują się i może ich zwyczajnie niedługo zabraknąć. Dlatego ludzie starają się znaleźć jak najlepszy i najtańszy sposób na wykorzystanie energii odnawialnej i przyjaznej środowisku. Takim sposobem jest wykorzystanie pompy ciepla olsztyn i pobieranie ciepła z gruntu.

 

Pewnie nie każdy wie, że dom można ogrzewać pobierając ciepło z gruntu. To bardzo ciekawe rozwiązanie wykorzystujące właśnie pompy ciepla olsztyn. Na czym to dokładnie polega? W ziemi umieszcza się kolektor poziomy albo sondy pionowe. W czasie lata energia słoneczna jest akumulowana przez powierzchnię ziemi.

 

Ciepło z tego gruntu jest później odbierane przez rury z tworzyw sztucznych, o których mowa była wyżej. W takim właśnie zamkniętym obiegu, krąży płyn, który nie zamarza i jest przyjazny dla środowiska. Ten płyn odbiera ciepło z gruntu i przekazuje je do pompy ciepla olsztyn. O czym należy pamiętać? Że kolektor nie powinien znajdować się pod budynkiem i że nie można oddzielać go od słońca betonową powierzchnią czy asfaltem..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Grunt jako źródło ciepła
Nick: